Navigace

Obsah

Vítejte na oficiálních www stránkách obce Študlov

Obec ŠtudlovO obci Študlov

První písemná zmínka o obci je datována do roku 1422. „Ščudlek" bylo v tehdejší době označení toho, kdo se v dané oblasti usídlil jako první. Název se během historického vývoje změnil na Študlov.

Obec leží v průměrné nadmořské výšce 550 m v nejsevernějším výběžku Bílých Karpat. Nejvyšší hora je Končitá (817 m. n. m.). Po celý rok nabízí okolí možnosti pro pěší turistiku i cykloturistiku, především směrem na Vršatec, k Brumovu či Lyskému průsmyku. V zimním období je oblast využívána lyžaři. V obci je nově postavené víceúčelové hřiště s umělým povrchem a osvětlením pro večerní provoz. Součástí areálu je i turistická ubytovna s 23 lůžky. 

 

 

Více

 

 

 

Aktuality

18.09.2020

Upozornění k odstranění a okleštění stromoví a jiných porostů

ČEZ Distribuce, a.s. vyzývá vlastníky a uživatele nemovitostí k pravidelnému odstraňování a oklešťování stromoví a jiných porostů ohrožujících bezpečné a spolehlivé provozování zařízení distribuční soustavy. Zásah provádějte průběžně v období vegetačního klidu.

Detail

14.09.2020

Přechod na DVB-T2

Ve středu 30. září 2020 vypnou vysílání ve standardu DVB-T na 33. kanálu vysílače Zlín – Tlustá hora a Valašské Klobouky - Ploštiny, což se dotkne řady obcí ve Zlínském kraji. Aby Česká televize poskytla svým divákům dostatek času na přeladění, spustila vysílání v novém standardu DVB-T2 již v březnu roku 2018, a to na 26. kanálu. Obyvatelé domácností, kteří stále přijímají signál z končící platformy DVB-T, tak mohou na nový standard přeladit již nyní. Více informací naleznete v přiloženém letáku.

Detail

07.09.2020

Sběr nebezpečného a velkoobjemového odpadu - 12. 9. 2020

V naší obci proběhne v sobotu 12. září v době od 7.30 do 10.30 hod. na autobusové točně sběr nebezpečných a velkoobjemových odpadů. Do nebezpečného odpadu patří: zbytky rozpouštědel, kyseliny, chemikálie, pesticidy, znečištěné obaly a hadry od chemikálií, zářivky a jiný odpad obsahující rtuť, upotřebené motorové a převodové oleje, tuky, zbytky barev a lepidel, léky, monočlánky, olověné akumulátory, opotřebované pneumatiky. Do velkoobjemového odpadu patří: staré matrace, křesla, gauče, koberce a jiné podlahoviny, autoplasty, velká keramika, staré lyže, obnošené oblečení, obuv apod. Odpad se nesmí vozit na místo sběru dřív, než bude přistavena svozová technika.

Detail

31.08.2020

Podpora - Dotek Vizovice

Sbírka na podporu organizace

Detail

19.08.2020

Nalezen klíč

Na dětském hřišti byl nalezen klíč. Kdo ho postrádá, může si ho vyzvednout v kanceláři obecního úřadu.

Detail

Akce v obci a v okolí

25.09.2020 - 28.09.2020

Zahrada Věžky 25. - 28. 9. 2020 Věžky

Zahrádkářská prodejní výstava

Detail